نرم افزار دبیرخانه رایگان یگانه و نرم افزار بایگانی اسناد یگانه جهت مدیریت نامه های وارده و صادره و نرم افزار اتوماسیون اداری رایگان یگانه نرم افزار دبیرخانه رایگان یگانه و نرم افزار بایگانی اسناد یگانه جهت مدیریت نامه های وارده و صادره و نرم افزار اتوماسیون اداری رایگان یگانه نرم افزار دبیرخانه رایگان یگانه و نرم افزار بایگانی اسناد یگانه جهت مدیریت نامه های وارده و صادره و نرم افزار اتوماسیون اداری رایگان یگانه نرم افزار دبیرخانه رایگان و نرم افزار دبیرخانه و بایگانی و نرم افزار بایگانی رایگان و نرم افزار آرشیو اسناد و نرم افزار اتوماسیون اداری و نرم افزار اتوماسیون اداری رایگان و نرم افزار اندیکاتور رایگان نرم افزار دبیرخانه رایگان نرم افزار دبیرخانه و بایگانی نرم افزار بایگانی اسناد نرم افزار اتوماسیون اداری رایگان نرم افزار دبیرخانه رایگان و نرم افزار دبیرخانه و بایگانی و نرم افزار بایگانی رایگان و نرم افزار آرشیو اسناد و نرم افزار اتوماسیون اداری و نرم افزار اتوماسیون اداری رایگان و نرم افزار اندیکاتور رایگان نرم افزار دبیرخانه رایگان نرم افزار دبیرخانه و بایگانی نرم افزار بایگانی اسناد نرم افزار اتوماسیون اداری رایگان

بهترین نرم افزار های دبیرخانه ، بایگانی اسناد و اتوماسیون اداری یگانه

شرکت "نرم افزاری یگانه" با اخذ مجوز از شورای عالی انفورماتیک در سال 1386، با بهره گیری از نیروهای فنی متخصص و کارشناسـان خبـره دانشگاهی فعالیت خود را در زمینه مشاوره، طراحی، تولید، اجرا و پشتیبانی نرم افزار دبیرخانه و اتوماسیون اداری و نرم افزار بایگانی اسناد آغاز نمـود و همواره تلاش می‌نماید تـا با درک صحیح از نیـازهای بـازار و دستیابـی به راهکارهای نویـن، راه حل های نرم‌افزارهـای خود را ارتـقاء بخشیـده و تا جز برترین شرکت های نرم افزار ایران باشد.

چگونه نسخه نرم‌افزار Microsoft Office که از آن استفاده می‌کنیم را پیدا کنیم؟

چگونه نسخه نرم‌افزار Microsoft Office که از آن استفاده می‌کنیم را پیدا کنیم؟

چگونه نسخه نرم‌افزار Microsoft Office که از آن استفاده می‌کنیم را پیدا کنیم؟

ممکن است این پرسش برای شما بوجود بیاید که اطلاع از نسخه نرم‌افزار Office چه اهمیتی دارد؟ زمانی که بخواهید برای این مجموعه نرم‌افزار قالب‌ها (Templates) یا افزونه‌های (add-ins) مربوط به آن را دانلود کرده و از آن‌ها استفاده کنید، دانستن نسخه نرم‌افزار اهمیت پیدا خواهد کرد، زیرا برخی از این قابلیت‌ها فقط با نسخه‌های خاصی از نرم‌افزار سازگار هستند.

در ادامه این مقاله موضوع فوق را در نرم‌افزار آفیس ۲۰۱۰، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ در ویندوز و آفیس ۲۰۱۱ و ۲۰۱۶ در سیستم عامل Mac بررسی خواهیم کرد.

یکی از برنامه‌های مجموعه Office (مانند Word) را باز کنید. اگر برگه‌های موجود در نوار بالای صفحه نرم‌افزار دارای لبه‌های تیزی هستند، شما از Office 2013 یا ۲۰۱۶ استفاده می‌کنید. در غیر این صورت به بخش بعدی مقاله مراجعه نمایید.

به منظور کسب اطلاعات جزیی‌تر در مورد نسخه نرم‌افزار Office 2013 یا ۲۰۱۶ که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید، بر روی برگه “File” کلیک کنید.

01

در صفحه‌ای که باز می‌شود گزینه “Account” را انتخاب نمایید.

02

در سمت راست صفحه جاری موارد زیر را مشاهده خواهید کرد :

  1. وضعیت فعال‌سازی برنامه

این قسمت نشان دهنده این است که فعال‌سازی برنامه به چه صورت انجام گرفته است. برای مثال، تصویر زیر نشان دهنده این است که نرم افزار Office بصورت پرداخت آبونمان بابت استفاده از برنامه فعال شده است و مدت این فعال‌سازی نیز یک سال (۳۶۵ روز) است.

  1. نسخه نرم‌افزار و شماره ساخت آن

در قسمت Office Updates نسخه نرم‌افزار (Version) و شماره ساخت (Build Number) آن را می‌توانید مشاهده کنید.

03

  1. مشخص شدن ۳۲ یا ۶۴ بیتی بودن نرم‌افزار

با کلیک بر روی دکمه “About Word” یک کادر محاوره‌ای باز خواهد شد که در بالای آن می‌توانید ببینید که نرم‌افزار Office شما ۳۲ بیتی است یا ۶۴ بیتی. همچنین در این قسمت مجددا شماره ساخت (build number) نرم‌افزار نیز قابل مشاهده است. با کلیک بر روی گزینه “OK” می‌توانید این پنجره را ببندید.

4

اگر برگه‌های موجود در نوار بالای صفحه نرم‌افزار Office که از آن استفاده می‌کنید، لبه‌های تیزی ندارد و در واقع کمی انحنا دارند، به احتمال بسیار زیاد شما از Office 2010 استفاده می‌کنید. در آفیس ۲۰۱۰ برای کسب اطلاعات جزیی در مورد نرم‌افزار، ابتدا بر روی برگه “File” کلیک کنید.

5

در لیست آیتم‌هایی که در این صفحه و زیر برگه File به شما نمایش داده می‌شود، گزینه “Help” را انتخاب کنید.

6

در سمت راست این صفحه و در زیر قسمت “About Microsoft Word” نسخه دقیق و شماره ساخت نرم‌افزار را مشاهده خواهید کرد. همچنین ۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی بودن برنامه نیز در همین قسمت قابل مشاهده است.

7

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد نسخه نرم‌افزار دارید بر روی گزینه “Additional Version and Copyright Information” کلیک کنید. یک کادر محاوره‌ای به شما نمایش داده خواهد شد که حاوی یک سری اطلاعات تکمیلی در مورد نسخه نرم‌افزار و شماره شناسایی محصول است. با کلیک بر روی گزینه “OK” می‌توانید این پنجره را ببندید.

8

اگر از مجموعه نرم‌افزار‌های Microsoft Office در کامپیوتری با سیستم عامل Mac استفاده می‌کنید، ابتدا یکی از برنامه‌های آن (مانند Word) را باز کنید. سپس بر روی برگه “Word”  کلیک کرده و گزینه “About Word” را انتخاب کنید.

9

یک کادر محاوره‌ای برای شما به نمایش در خواهد آمد. در این صفحه می‌توانید نسخه نرم‌افزار و شماره ساخت آن را مشاهده کنید. اگر عدد مربوط به نسخه نرم‌افزار با شماره ۱۵ شروع می‌شود، شما از Office 2016 استفاده می‌کنید و اگر با ۱۴ شروع می‌شود، نرم‌افزار شما Office 2011 است.

10

در سیستم عامل Mac شما حق انتخابی بین استفاده از نرم‌افزار ۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی ندارید، زیرا سیستم عامل Mac چندین سال است که ۶۴ بیتی شده است. Office 2011 برای Mac فقط در نسخه ۳۲ بیتی و Office 2016 فقط در نسخه ۶۴ بیتی برای استفاده کاربر‌ها در دسترس هستند.

گزارش مشکل

انتشار: 10 اسفند، 1395    /    بازدید: 426